Арсенал и Ливърпул изиграха истинско дерби с марка Висша Лига

Истински голов трилър си спретнаха Арсенал и Ливърпул в първия и на двата отбора мач за сезон 2016/17. В дербито на кръга паднаха цели седем гола, като в края на мача "мърсисайдци" ликуваха с 3-4.

Срещата започна с открита игра и офанзивни действия към двете врати. Първата сериозна грешка в мача направиха гостите, които допуснаха Тио Уолкот да овладее топката в наказателното поле,където абсолютно глупаво нарушение направи Алберто Морено, събаряйки нападателя на "артилеристите" и Майкъл Оливър посочи бялата точка.

Уолкот  изпълни дузпата в 28-та минута, но Симон Миноле успя да отрази удара. Не след дълго, Уолкот изкупи вината си за пропуснатата дузпа и в 31-та минута изведе Арсенал напред в резултата след прецизен изстрел. В добавеното време на полувремето, Фелипе Коутиньо изпълни брилянтен пряк свободенудар, за да възстанови равенството и да накара Юрген Клоп да изпадне в луд екстаз.

Началото на второто полувреме започна вихрено за Ливърпул. Адам Лалана се оказа напълно непокрит в наказателното поле, получавайки центриране от новото попълнение Жоржиньо Вайналдум, за да направи обратът пълен за "мърсисайдци".

В 56-та минута Фелипе Коутиньо отбеляза второто си попадение в двубоя и покачи аванса на своя тим на 1-3. В 63-та минута новодошлият от Саутхямптън Сейду Мане наказа Арсенал за четвърти път пред невярващия поглед на Клоп.

Когато всички вече бяха отписали Арсенал, резервата Алекс Окслейд-Чембърлейн намали изоставането на своите само минутка след като Ливърпул бе вкарал четвърти гол на Петър Чех. В 75-та минута Калъм Чеймбърс  вкара с глава след центриране на Касорла за 3-4, но силите на Арсенал не стигнаха за повече голове и трябваше да останат на губещата страна.

Арсен Венгер пусна в игра новото попълнение Гранит Джака, но халфът не се представи на ниво и се запомни само с изкаран жълт картон. За съжаление и на двата отбора, Арън Рамзи от Арсенал и Коутиньо от Ливърпул трябваше да напуснат принудително терена заради контузии.