Диего Коща осигури успешен дебют на Конте

Челси победи инфарктно Уест Хям с 2-1, в лондонското дерби от последния мач в откриващия кръг на Висшата Лига. В герой за "сините" се превърна Диего Коща, който отбеляза победното попадение в 89-та минута.

През първото полувреме двата отбора не предоставиха интересни моменти за зрителите, като "чуковете" се бяха прибрали изцяло в своята половина, като рядко поглеждаха към вратата на Тибо Куртоа, а Челси се мъчеше да създаде опасности за гол, но без успех.

Втората част започна по възможно най-добрия начин за тима на Антонио Конте. Сесар Аспиликуета нахлу в наказателното поле, но бе фаулиран в гръб от Валенсиа и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Азар, който стреля мощно в центъра на вратата,откривайки резултата в 49-та минута.

Голът принуди Славен Билич да реагира,пускайки звездата си Димитри Пайе, който бе оставен на скамейката за началото на двубоя. Франузинът раздвижи малко играта на Уест Хям, като резултат от появяването му бяха зачестилите статични положения. Именно след изпълнение на корнер, Джеймс Колинс успя да изравни резултата в 77-та минута.

До края на срещата в игра се появи и новото попълнение в атаката на Челси - Миши Батшуай, който не успя да направи нещо запомнящо се в дебюта си. В 89-та минута Диего Коща стреля прецизно извън наказателното поле и не остави шансове на Адриан.

Бразилецът трябваше да бъде изгонен с червен картон по - рано за неразчетено влизане в краката на стража на Уест Хям, но бе пожален от Антъни Тейлър, който му бе вдигнал жълт картон през първата част за реплики срещу съдийско отсъждане.