Всички резултати и голмайстори от изигралите се срещи в Шампионската Лига

Вчера се изиграха първите плейофни срещи за влизане в груповата фаза на Шампионската Лига. Убедителни победи като гости постигнаха Манчестър Сити и Борусия Мьонхенгладбах.

"Гражданите" се наложиха с 0-5 като гости на Стяуа Букурещ. Хеттрик заби Серхио Агуеро(41,78,89), който опропасти и две дузпи за своите, като първата бе отразена от вратаря, а втората Агуеро прати високо над вратата. Давид Силва(13) откри резултата, а сред голмайсторите записа името си и новото попълнение Нолито(49).

Унижението за румънския гранд бе още по-голямо, защото ултраси на вечния им враг Динамо Букурещ, бяха саботирали хореографията на домакините, като след началото на мача, вместо Стяуа Букурещ, неподозиращата публика образува надписа - Динамо Букурещ.

Борусия М'гладбах победи Йънг Бойс с 1-3 и по всичко изглежда, че "жребчетата" ще продължат в груповата фаза на турнира и без своята звезда Гранит Джака, който вече играе за Арсенал. Рафаел(11) изведе гостите напред в резултата, но Сюлеймани(56) възстанови равенството през второто полувреме. Хаан(68) отново даде аванс на Борусия, но за съжаление на Йънг Бойс, страничнияТ съдия проспа положението и не отсъди чиста засада. Минутка по - късно Рафаел стреля, топката се отклони от крака на Рошат и влетя във вратата на швейцарския тим за трети път.

Аякс и Ростов завършиха при резултат 1-1. Ростов поведе с гол на Нобоа в 13-та минута, а Клаасен възстанови равенството от дузпа в 38-та минута. Динамо Загреб и Залцбург също не излъчиха победител, рАзменяйки си по едно попадение. Гостите вкараха първи след гол на Лазаро(59), но Рог(76) успя да върне надеждите на Динамо за реванша, реализирайки точно дузпа.

Копенхаген победи минимално АПОЕЛ с 1-0. Голът за датчаните отбеляза Павлович в 42-та минута

СТЯУА - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0-5

ЙЪНГ БОЙС - БОРУСИЯ МЬОНХЕНГЛАДБАХ 1-3

АЯКС - РОСТОВ 1-1

ДИНАМО ЗАГРЕБ - РБ ЗАЛЦБУРГ 1-1

КОПЕНХАГЕН - АПОЕЛ 1-0