Лудогорец с важна крачка към групите на Шампионската Лига! Резултати и голмайстори в останалите срещи от вчера.

Вчера се изиграха втората половина от плейофните срещи за влизане в груповата фаза на Шампионската Лига. Българският шампион Лудогорец успя да извоюва отлична победа срещу Виктория Пилзен.

На Националния Стадион "Васил Левски", "орлите" спечелиха с 2-0, като и двете попадения паднаха през втората част. Джонатан Кафу бе повален в наказателното поле от капитана на чехите Хубник, а Марк Клатънбърг не се поколеба и посочи бялата точка. Козмин Моци се нагърби с изпълнението на дузпата и я реализира в 51-та минута. Върджил Мисиджан(61) оформи крайния резултат от 2-0  след гениален пас на Марселиньо.

На "Селтик Парк" зрителите видяха дъжд от голове. "Детелините" спечелиха срещу изрелския Апоел Беер Шева с 5-2, като само на полувремето резултатът бе 3-0. Рогич(9) поведе Селтик към победата с ранен гол, а Грифитс(39,45+1) добави още две попадения до почивката. Второто полувреме гостите получиха изненадващ импулс и вкараха два бързи гола.

В рамките на две минути Лусио Мараньо(55) и Меликсон(57), стопиха аванса на домакините само до едно попадение. Все пак Брендън Роджърс успя да си отдъхне, виждайки как Дембеле(73) и Скот Браун(85) оформят крайния резултат от 5-2.

Порто и Рома не успяха да се победят след равенство на "Ещадио До Драгао". Фелипе си отбеляза автогол в 21-та минута, а Андре Силва(61) изравни резултата през втората част от дузпа. "Драконите" не можаха да се поздравят с успех, въпреки че Томас Вемален получи втори жълт, респективно червен картон в края на първото полувреме и остави Рома  в намален състав.

Легия Варшава почти сигурно си гарантира място в груповата фаза след 0-2 като гост на Дъндолк. Головете за поляците вкараха Николич(56) от дузпа и Прийович(90). Михаил Александов влезе в игра в последните минути на срещата.

Виляреал загуби като домакин от Монако с 1-2 и лимитира шансовете си за прогресиране в турнира. Още в третата минута Фабиньо изведе монегаските напред в резултата след точно изпълнена дузпа.  Новата покупка в нападението на "жълтата подводница" Алешандро Пато изравни резултата преди почивката.

Бернардо Силва(72) донесе победата за французите след страхотен изстрел. В самия край на мача, гостите останаха в намален числов състав след изгонването за втори жълт картон на Менди.

ЛУДОГОРЕЦ - ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН 2-0

СЕЛТИК - АПОЕЛ БЕЕР ШЕВА 5-2

ПОРТО - РОМА 1-1

ДЪНДОЛК - ЛЕГИЯ ВАРШАВА 0-2

ВИЛЯРЕАЛ - МОНАКО 1-2