Ибра блестна с две попадения за успех на Юнайтед

Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа в първенството, надделявайки над Саутхямптън с 2-0. Головете за тима на Моуриньо отбеляза новодошлата звезда в атаката - Златан Ибрахимович.

Дебют за "червените дяволите" направи и Пол Погба, който изигра пълни деведесет минути, като показа класа пред препълнения "Олд Трафорд".

Златан Ибрахимович изведе домакините напред в резултата, след като засече с глава центриране от фланга на Уейн Рууни. Ибра надскочи Жозе Фонте и насочи неспасяемо топката във вратата в 36-та минута, като неговото попадение се оказа единствено до почивката.

В началото на втората част, Люк Шоу падна в наказателното поле, като не се видя много ясно дали имаше контакт с футболист на "светците", но според рефера, той бе факт и Манчестър Юнайтед получи правото да изпълни дузпа.

Златан застана зад топката и реализира своето второ попадение в 52-та минута, с което оформи и крайния резултат от 2-0. До края на срещата Антони Марсиал можеше да направи резултата класически, но добра намеса на бранител предотврати трети гол.

След успеха, Юнайтед оглавяват класирането с актив от 6т., а Клод Пюел, трябва да започне бързото си адаптиране към Висшата Лига след напускането на Ница и поемането на Саутхямптън.