Манчестър Сити с комфортна победа на "Британия"

Манчестър Сити с комфортна победа на

Пеп Гуордиола записа втора поредна победа в първенството. За разлика от първия двубой, този път "гражданите" не се нуждаеха от късмет и победиха с 1-4 Стоук Сити.

По два гола за гостите отбелязаха Серхио Агуеро(27,36) и резервата Нолито(86,90+5), докато за "грънчарите" от спорна дузпа се разписа Боян Къркич(49).

Първото попадение в мача падна след изпълнение от бялата точка на Кун Агуеро. Аржентинецът реализира отсъдена дузпа за нарушение на Раян Шоукрос, който след изпълнение на корнер задържа Отаменди в наказателното поле и попречи на бранителя на гостите да играе добре с топката.

Агуеро се разписа за втори път няколко минутки по - късно, засичайки центриране от пряк свободен удар. По този начин резултатът набъбна на 2-0, след един от редките голове с глава на нападателя на "гражданите".

Второто полувреме започна със спорна дузпа за Стоук Сити. Майк Дийн отсъди наказателния удар за нарушение на Стърлинг в наказателното поле след центриране от корнер, но останаха сериозни съмнения, дали арбитър не компенсира домакините за неотсъдена дузпа през първото полувреме, когато Коларов фаулира Джо Алън.

Боян Къркич не сгерши и вдъхна надежда, че Стоук Сити ще стигне поне до частичен обрат. Това така и не се случи, след като появилия се като смяна Нолито, вкара два бързи гола в самия край на двубоя и подпечата успеха на Сити.