Химна на Шампионска Лига ще звучи отново в България, благодарение на Лудогорец!

Снимка: UEFAcomOndrejZ @ twitter.com

Лудогорец го направи! Направи го за втори път, като стана единственият български отбор, който достига групите на Шампионската Лига за втори път.

Още по-впечатляващото за разградчани е, че влязоха през парадния вход на турнира на богатите, без нито едно допуснато поражение в предварителните кръгове на надпреварата.

Лудогорец успя да изкопчи равенството буквално в последните секунди, когато Клаудио Кешеру оформи крайния резултат от 2-2. Мачът  обаче започна кошмарно за тима на Дерменджиев,  след ранен гол на домакините.

Дюраш изведе Виктория в 7-та минута, след като бе изтърван от Лукас Саша и засече центриране от корнер на близката греда. "Орлите" обаче бързо се върнаха в двубоя, след гол на Върджил Мисиджан, който получи пас от Кафу и успя да изравни резултата в 16-та минута, прекарвайки коженото кълбо между краката на вратаря.

Чехите протестираха за игра с ръка на Кафу, преди паса към Мисиджан, но реферът  счете, че съприкосновението е било неумишлено и пусна атаката на българския шампион, която доведе до гол. До края на първата част, Владо Стоянов трябваше да се намесва ключово и да избива силен изстрел на футболист от Пилзен, като след намесата на българския вратар, топката рикошира в страничната греда.

Второто полувреме започна с масивен натиск на Виктория Пилзен. Лудогорец се бранеше, но грешки в защитата доведоха до попадение във вратата на "орлите". Бакош вкара, но страничния съдия отсъди засада, която не съществуваше, а за още по-голямо щастие, главният арбитър не забеляза и игра с ръка в наказателното поле от Паломино, преди да се стигне до отменения гол.

В 63-та минута все пак Виктория Пилзен отново поведе. Натанаел не се намеси убедително и допусна Хейда да върне крехките надежди на чехите. Последва още по-голям натиск, който освободи празни пространства в защитата на домакините.

Именно от това се възползваха "зелените", които успяха да изнесат бързо топката и Кафу да изведе сам срещу вратаря Вандерсон. Бразилецът преодоля Козачик, но намеса на Хейде, попречи на топката да влезе в опразнената врата.

Последните минути Виктория Пилзен можеше да отбележи и трети гол, което щеше да направи завършека на срещата инфарктен, но Владислав Стоянов успя да се намеси авторитетно.

Появилият се като смяна Клаудио Кешеру оформи крайния резултат дълбоко в добавеното време, реализирайки изключително красиво попадение.

Така с общ резултат 4-2 от двата мача, българският шампион ще участва в груповата фаза на Шампионската Лига за сезон 2016/17!