Националите взеха важни три точки, в борбата за предпоследното място в група А

Снимка: plus.google.com

България спечели аутсайдеркото дерби, побеждавайки кошмара Люксембург с 4-3, на Националния Стадион "Васил Левски".  Двубоят се превърна в истински трилър, между най-слабите тимове в групата, в който минималният брой зрители посетили мача, видяха седем гола.

Първото полувреме беше сравнително постно от към положения и голове. "Трикольорите" все пак успяха да открият резултата чрез  Димитър Рангелов в 16-та минута, след изстрел от далечна дистанция. Георги Миланов можеше да удвои аванса до почивката, но ударът му срещна напречната греда, с което се изчерпаха интересните моменти през първата част.

Второто полувреме обаче предостави драма, подпечатана с изобилие от попадения. Люксембург успя да направи пълен обрат в рамките на две минути. Жоаким изравни резултата в 60-та минута, след груба грешка в нашата отбрана. Отново той наказа Владо Стоянов в 62-та, правейки Иван Иванов за смях.

Марселиньо възстанови равенство с изстрел с глава след заучено положение при изпълнение на корнер в 65-та минута. Петев реагира на случващото се на терена и в игра се появиха Ивайло Чочев и Александър Тонев. Това даде импулс в играта на "лъвовете" и те достигнаха до нов гол. Ивелин Попов(79) вкара за 3-2 след отлично изпълнен пряк свободен удар.

В добавеното време на срещата, резервата Бонхарт направи резултата 3-3, след изключително красив изстрел от въздуха. Малко по-късно Александър Тонев обаче донесе успеха за нашите, след силен изстрел извън наказателното поле.

В останалите срещи от група А, Беларус и Франция завършиха при нулево реми, а Швеция и Холандия също не се победиха, правейки 1-1 в Стокхолм.