Франция продължава уверено по пътя към Мондиал 2018

Снимка: Daily Mail

"Петлите" се наложиха с 2-1 над Швеция на "Стад дьо Франс" и събраха актив от 10т. на върха в Група "А", където се намира и българският национален отбор.

Всички голове паднаха през втората част, а отборът на Дешан дори трябваше да премине през обрата, за да стигне до крайния успех в двубоя. "Тре конур"  излезе напред в резултата, след като Емил Форсберг отбеляза от пряк свободен удар в 54-та минута. Авансът на гостите обаче изтрая едва три минути.

Поул Погба успя да изравни в 57-та минута след асистенция на Димитри Пайе след изстрел  глава, а самият Пайе донесе трите точки за "петлите" в 65-та минута, след неуверена намеса на стража на шведите,който бе притеснен от звездата на Атлетико Мадрид - Антоан Гризман, което доведе до изпускането на коженото кълбо от Олсен и попадането му в краката на Пайе.

Едноличен лидер в групата е Франция с десет пункта, следвани от Швеция със 7т., но "тре конур" са с мач повече от Холандия, които трябват да гостуват на с аутсайдера Люксембург в събота и при успех, "лалетата" ще се изравнят на второто място с шведите.