Испания и Италия продължават преследването си в група G

Испания и Италия спечелиха срещите си с по 4-0 и запазват своите шансове в борбата за така ценното първо място в групата. "Ла фурия" се наложи над съседна Македония с 4-0, а "Скуадра Адзура" имаше лека визита на Лихтенщайн.

На стадиона в Гранада, първото попадение в двубоя бе автогол на Дарко Велковски в 34-та минута и бе единственото попадение през първото полувреме. Втората част домакините изиграха спокойно и в 63-та минута Витоло удвои аванса на Испания. Два късни гола в рамките на няколко секунди оформиха разгрома за Македония. Начо Монреал вкара за 3-0 в 84-та минута, а Ариц Адурис оформи крайния резултат няколко секунди по -късно.

Италия взе своето гостуване на Лихтенщайн за едно полувреме. Всички голове за отбора от Апенините паднаха през първата част. С два гола се отчете намиращия се в отлична форма нападател на Торино - Андреа Белоти(11,44), а Чиро Имобиле(12) и Антонио Кандрева(32) добавиха по още един гол.

След четири изиграни срещи в в Група G, Испания и Италия са водачи на върха в класирането с актив от по 10т., а след изненадващата победа като гост над Албания с 0-3, Израел събра 9т. в актива си е само на точка от втората позиция даваща право на бараж.