Белгия с тотален разгром над Естония

Снимка: Sky Sports

Белгия изнесе истинска футболна лекция на скромния тим на Естония, побеждавайки го с 8-1. Успехът утвърди едноличното водачество на "червените дяволи" в група Н, които продължават напред с пълен актив от 12т. след изиграването на първите 4 срещи.

Усещането за разгром се появи още през първото полувреме, когато само за 25 минути, домакините нанизаха три гола, като в техни автори се превърнаха - Т.Мюние(8), Дрис Мертенс(16) и Един Азар(25). Прибалтийциите успяха да отбележат почетно попадение в 30-та минута чрез Ание, като това беше и последният гол, който падна през първата част.

Второто полувреме донесе дъжд от голове в естонската врата. В рамките на 6 минути "червените дяволи" отбелязаха нови три гола. Точен бе намиращия се в отлична форма Яник Ферейра Караско(62), а в Дрис Мертенс(64,68) оформи своя хеттрик с нови два гола. Лукако(83,88) също реализира две попадения, които се оказаха и последни в срещата.

Скандално балканско дерби си спретнаха в другата среща от групата - Гърция и Босна. Мачът бе белязан с два червени картона, два гола и опитът на Един Джеко да разсъблече Сократис. Гостите поведоха в резултата,след изпълнение на Миралем Пянич на пряк свободен удар, след който топката рикошира в гърба на Карнезис и влетя във вратата.

В 80-та минута Джеко бе отстранен за втори жълт картон, който получи заради свалянето на шортите на Сократис, а пък за тима на "елините" към душовете пое Пападополус. В петата минута от добавеното време, Цавелас изравни резултата и по този начин гърците заемат второто място с актив от 10т., докато Босна и Херцеговина имат актив от 7 пункта.