Англия и Испания с драматично равенство

Снимка: BBC

Англия и Испания завършиха 2-2 в приятелска среща изиграла се на "Уембли" . Домакините поведоха в резултат още в началните минути на срещата. Грешка в защита доведе до нелепа намеса на Пепе Рейна, който направи дузпа, фаулирайки халфа на Ливърпул Адам Лалана.

Лалана се нагърби с изпълнението на наказателния удар и не сбърка, реализирайки в 9-та минута. Това бе втори гол на англичанина в последните два мача на "Трите лъва", след като се разписа с глава в квалификацията срещу Шотландия.

Отборът на Саутгейт стоеше по-добре на терена през цялото първо полувреме и се опитваше да стигне до ново попадение. То стана факт в началото на втората част, когато Джейми Варди с плонж вкара за 2-0.

Многото смени, които се появиха и за двата отбора оказаха влияние на играта и на резултата в полза на "иберийците", които изоставаха до 89-та минута с два гола пасив. Именно минутка преди изтичането на редовното време, появилия се на мястото на Хуан Мата, Яго Аспас намали резултата на 2-1, а в последната минута на добавеното време, Иско, който влезе на мястото на Давид Силва шокира англичаните с изравнително попадение.