Меси върна Аржентина на победния път

Аржентина спечели много важни три точки срещу Колумбия, побеждавайки "лос кафетерос" с класическото 3-0. Лионел Меси бе в основата на успеха, отбелязвайки първия гол и асистирайки за останалите два.

Още в 10-та минута Оспина трябваше да вади топката от своята мрежа. Гениално изпълнение от пряк свободен удар на Меси, не остави никакви шансове на стража на Арсенал.

В 23-та минута Меси асистира на Прато, който покачи с глава за 2-0. Именно Прато получи шанс за изява, на мястото на слабо представящия се Гонсало Игуаин, който влезе в игра едва в края на мача. В 84-та минута отново Лео Меси влезе в ролята на подавач, намирайки Анхел Ди Мариа, който на полупразна врата, нямаше как да сбърка и оформи крайния резултат от 3-0.

"Албиселесте" прекъснаха лошата си серия без победа, която бе от 4 срещи.  В последните два двубоя, "гаучосите" инкасираха загуби от Бразилия и Парагвай, като дори не бяха отбелязали гол. След триумфа над Колумбия, Аржентина се изкачи на 5-то място в класирането, измествайки от там именно тима на Хосе Пекарман.

В останалите двубой, които се изиграха, Боливия победи Парагвай с 1-0 и вече не заема последното място в класирането, Еквадор надви у дома Венецуела с 3-0, а Чили се наложи над Уругвай с 3-1, след като направи пълен обрат в срещата.