Атлетико спечели първата битка срещу Байерн

Атлетико Мадрид надви Байерн Мюнхен с 1-0. Саул Нигез отбеляза единственото попадение, правейки невероятен самостоятелен рейд из между половината защита на баварците. Юношата на "дюшекчиите" размина като колчета Шаби Алонсо, Алаба, Видал и Алакантара, за да завърши прецизно, оставяйки Нойер безпомощен.

Гостите не само, че нямаха идея как да пробият коравата защита на "атлети" , но можеха да изостанат с два гола до почивката. Антоан Гризман успя да се измъкне от Хави Мартинез, но ударът му бе избит с крак от Мануел Нойер в корнер.

През вторите четиридесет и пет минути, Байерн натисна своя съперник. Ударите започнаха да се редят един след друг пред вратата на Облак, като след един такъв отправен от Алаба, топката се отби от напречната греда. Въпреки силните минути в началото на второто полувреме, изградената стена в червено и бяло успя да убие устрема на своя противник. При една от контраатаките на испанския тим, Торес можеше да удвои резултата, но ударът му попадна в страничния стълб.

След получилия се резултат, реваншът на "Алианц Арена", обещава да бъде изключително интересен.