Монако измести Ница от върха във Франция

Монако се наложи като гост на Лориен с 0-3. "Монегаските" отбелязаха и трите попадения през втората част и с победата си осигуриха временно пребиваване на върха във френската Лига 1.

Точни за отбора на Леонардо Жардим бяха колумбийският стрелец Радамел Фалкао(64), който се разписа минутка, след като се появи в игра, Тома Лемар удвои в 67-та минута, като неговото попадение успокои до голяма степен гостите, а  в добавеното време на двубоя, Габриел Бошилия оформи крайния резултат от 0-3 в полза на тима от Княжеството.

Успехът изкачи Монако на първата позиция в таблицата  с равен брой точки, но по - добра голова разлика от Ница, които имат нелеко гостуване на Сент Етиен. Лориен пък въпреки смяната на треньора, остава закотвен на дъното със скромния актив от 7т.  след изиграването на 13 кръга.