РБ Лайпциг мачка всичко по пътя си

Богаташите от РБ Лайпциг влязоха в историята на Бунделсигата, побеждавайки като гости Байер Леверкузен с 2-3. Те се превърнаха в първия отбор, който печели промоция от второто ниво на футбола в Германия и единадесет кръга от началото на сезона в елита, не познават вкуса на загубата.

Срещата започна вихрено, като още в първата минута "аспирините" излязоха напред в резултата след гол на Кевин Кампъл. Автогол на Баумгантлигер броени секунди след това възстанови равенството.

Двата съперника не спряха да търсят нов гол и атаките се редяха една след друга пред двете врати. Когато полувремето влезе в последната минута на добавеното време, Юлиан Бранд се възползва от груба грешка в защитата на Лайпциг и даде отново аванс от един гол на домакините.

През втората част обаче гостите стигнаха до пълен обрат. Той едва ли щеше да стане факт, ако в 55-та минута Чалханоглу не бе пропуснал отсъдена дузпа за нарушение срещу Бранд. В 67-та минута Емил Форсберг стреля от далечна дистанция, а Бернд Лено се намеси меко казано левашки, опитвайки се да избие топката, но вместо да го направи, тя посети мрежата му.

В 81-та минута Орбан с глава вкара и трето попадение във вратата на "аспирините", което се оказа последно и донесе победата на гостуващия отбор. Победата изкачи РБ Лайпцинг еднолично на върха в класирането, с актив от 3т. пред Байерн Мюнхен, които имат тежко гостуване на Борусия Дортмунд в дербито на кръга.