Без победител между Юнайтед и Арсенал

Снимка: Mirror

В дербито на дванайстия кръг в Премиър Лийг, Манчестър Юнайтед и Арсенал не излъчиха победител, завършвайки 1-1. Головете в мача отбелязаха Хуан Мата(68) за домакините и Оливие Жиру(89) в края на двубоя.

Срещата не предостави много интересни моменти, като и двата отбора се стремяха да не допускат грешки, които да доведат до изоставане в резултата. Логично "червените дяволи" имаха инициативата и по-често създаваха положения пред Петър Чех, но стражът на "артилелистите" се справи всичко.

Чешкият вратар обаче нямаше отговор на силния изстрел на Хуан Мата в 68-та минута, когато Юнайтед излезе напред в резултата. В самия край на двубоя, двете резерви от Арсенал - Алекс- Окслейд Чембърлейн и Жиру изработиха изравнителното попадение.

Чембърлейн проби и центрира топката на главата на Жиру, който реализира минута преди да изтече редовното време на сблъска. След ремито, Арсенал се изкачи временно на трета позиция с актив от 25т. а Юнайтед са 6-ти със събрани 19т.