Сладка победа на Дортмунд над вечния съперник Байерн Мюнхен

Борусия Дортмунд нанесе първо поражение на Байерн Мюнхен за сезона в Бундеслигата, побеждавайки "баварците" с минималното 1-0. Единственият гол в мача вкара звездата на "жълто-черните" Пиер Емерик Обамеянг още в 11-та минута.

Нападателят с габонски произход, порази целта след пас на завърналия се именно от Байерн Мюнхен - Марио Гьотце. Гостите опитаха да отвърнат на гола, но удари на Кимих,Левандовски и Хумелс минаваха в страни от целта или биваха блокирани от играчи в жълти екипи.

През втората част Байерн Мюнхен натисна по-сериозно своя противник. В игра се появиха Дъглас Коща и Рафиня, но опитите на шампионите да покорят вратата на Бюрки оставаха без успех.

Най -близо до гола се оказа Шаби Алонсо, когато опитът му за центриране срещна напречната греда. Борусия пък можеше да накара "Сигнал Идуна Парк" да изригне за втори път, след като Обамеянг се озова сам срещу Нойер в 70-та минута, но нападателят стреля право в ръцете на вратаря.

До края на двубоя в игра за Байерн се появи и Ренато Санчез, но и той не можа да помогне поне за точката в срещата. След победата, Борусия Дортмунд се изкачи на трета позиция, само на 3т. зад "баварците" и на 6т. от изненадващия лидер РБ Лайпциг.