Хеттрик на Роналдо, реши дербито на Мадрид

Снимка: Mirror

Атлетико Мадрид претърпя тежко поражение на "Висенте Калдерон" от своя градски съперник Реал Мадрид с  0-3. Трите гола в срещата отбеляза звездата на"лос бланкос" Кристиано Роналдо(23,71,77).

Въпреки че "червено-белите" успяха да упражнят домакински натиск, той не доведе до успех, а за сметка на това, тимът на Диего Симеоне допусна гол в своята врата. Кристиано Роналдо вкара първия си гол в двубоя след прекрасно изпълнен пряк свободен удар.

До края на първата част "дюшекчиите" опитваха да отбележат изравнително попадение, но така  и не успяха да изненадат Кейлор Навас. През второто полувреме, Атлетико отново натисна, но глупава грешка на Савич в защита, доведе до отсъждането на дузпа.

Роналдо застана зад топката и отбеляза наказателния удар в 71-та минута. Пробив на Гарет Бейл завърши с пас към Кристиано, който безпроблемно оформи своя хеттрик в 77-та минута.

Успехът на Реал Мадрид, увеличи аванса на върха в класирането на 4т. от Барселона, които направиха издънка на "Камп Ноу" срещу Малага, завършвайки при нулево реми, а разликата с "атлети" набъбна на 9т. след изиграването на дванайстия кръг в Ла Лига.