Аталанта шокира и Рома

Аталанта продължава с впечатляващо си представяне в Серия "А". "Бергамазките"  се наложиха над Рома с 2-1, след като трябваше да правят пълен обрат през второто полувреме.

Тимът воден от Джан Пиеро Гасперини спечели 7 от последните си 8 двубоя, като победи бяха постигнати, както над Рома днес, така и над Наполи и Интер.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като през първото "вълците" доминираха и заслужено стигнаха до аванс в резултата. Гостите трябваше да чакат до 40-та минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Диего Пероти, който не сбърка и изпрати Рома на почивка с гол аванс.

През втората част обаче нещата коренно се промениха. В самото и начало "вълците" можеха да реализират втори гол чрез Салах, но нападателят пропусна. Постепенно Аталанта започна да контролира случващото се на терена и започна да създава положение след положение пред Шчесни.

В 62-та минута логичното се случи и Матиа Калдара не без помощта на несъобразителната намеса на Костас Манолас успя да изравни резултата. Голът вдъхна допълнително самочувствие на "бергамазките", които успяха да изкопчат победата в края на срещата.

Леонардо Паредес извърши глупаво нарушение в наказателното поле, което доведе до дузпа за Аталанта. Наказателният удар бе реализиран от Кесие, който донесе победата на домакините.

След поражението Рома остава далеч на 7т. зад лидера Ювентус, а Аталанта се изкачи на пета позиция с актив от 25т., с една по-малко от днешния им съперник от столицата Рим.