Драматично равенство в дербито между Милан и Интер

Снимка: bleacherreport.com

Милан и Интер завършиха 2-2 в дербито на Милано. "Нерадзурите" успяха да откраднат точката в продължението на срещата, след като на два пъти трябваше да наваксват изоставане в резултата.

Първото полувреме завърши с гол аванс за домакините. В самия му край Сусо(42) успя да отбележи и да даде ценна преднина на Милан на почивката.

През второто полувреме Интер се мобилизира и за разлика от първата част, където не съумя да реализира създадените положения пред Донарума, в 53-та минута Кандрева успя да възстанови равенството. Пет минути след изравнителния гол, Милан отново излезе напред в резултата.

Сусо получи извеждащ пас от Бака, справи се с Миранда и завърши по отличен начин атаката за 2-1. Гостите не бяха готови да се предадат и до последно търсеха изравнителен гол. Такъв падна в продължението на срещата, когато Иван Перишич(90+2) оформи крайния резултат.

Спечелената точка изкачи Милан на третата позиция с 26т., а Интер е на 11-та позиция с 18т. в актива си.