Борусия Дортмунд и Легия Варшава написаха нова глава в Шампионската Лига

Головият спектакъл между Борусия Дoртмунд и Легия Варшава влезе в история на турнира на богатите. Двата отбора подобриха рекорда за най-много вкарани гола в една среща в Шампионската Лига, завършвайки - 8-4!

Беше подобрен и рекордът за най-много вкарани голове през първото полувреме, където зрителите видяха цели 7 попадения. Гостите откриха резултата в 10-та минута след гол на Прижович, но в рамките на броени секунди, резултатът бе вече бе 2-1, след два гола на Кагава(17,18).

Сахин  20-та минута ликуваше за 3-1, но в 24-та отново Прижович реализира, за да намали резултата до 3-2. В 29-та и 32-та минути Осман Дембеле и завърналия се в игра, след дълго лечение на контузия Марко Ройс,  оформиха резултата от 5-2 на почивката.

Второто полувреме предостави нов дъжд от голове. В 52-та минута Марко Ройс отбеляза второто си попадение в мача, правейки резултата 6-2, за да дойде ред на Кучарчук в 57-та минута да намали изоставането на Легия с 6-3.

Домакините обаче нямаха намерение да спрат да бележат и в 81-та минута Паслак вкара за 7-3. Николич  обаче реализира нов гол за гостите в 83-та. Марко Ройс в продължението на срещата оформи своя хеттрик и крайния резултат, отбелязвайки за крайното 8-4.

Така след 13 години рекордът за най-много голове в най-комерсиалния турнир падна. През 2003г. Монако победи Депортиво Лакоруня с 8-3, но днес попаденията бяха с едно повече.