Реал пак изкара късмет срещу Спортинг

Снимка: Sky Sports

Реал Мадрид измъкна нова победа с 2-1 над Спортинг Лисабон, но този път на "Естадио Жозе Алваладе". "Кралският клуб" отново трябваше да чака до последните минути на срещата, за да стигне до измъчен успех.

През първото полувреме Рафаел Варан(29) неочаквано се превърна в първия голмайстор в срещата, след асистенция на Кристиано Роналдо, който се радваше на топло посрещане от феновете на бившия си отбор.

През втората част "лъвовете" останаха с човек по-малко след спорен директен червен картон за Жоао Переира в 64-та минута. За Реал Мадрид пък игра напуснаха заради травми Гарет Бейл и Марсело, докато в игра се завърна възстановения от контузия Карим Бензема.

В 80-та минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, която също може да се определи като дискусионна. Зад топката застана Адриен Силва, който реализира хладнокръвно. В 87-та минута Карим Бензема вкара изключително ценния гол, който донесе победата на Реал.

Ако гостите бяха допуснали второ поредно равенство, то това означаваше, че Реал Мадрид щеше да остане на втората позиция в групата си, независимо от резултата в последния двубой, където "белите" ще приемат Борусия Дортмунд на "Сантиаго Бернабеу".