Ювентус надхитри Севиля за първото място в група Н

Снимка: Panorama

"Бианконерите" излъгаха Севиля при гостуването си на "Рамон Санчез Писхуан". Отборът на Масимилиано Алегри се наложи с 1-3 над "андалусийците", като около един час имаше числено предимство на терена.

Домакините все пак успяха първи да нанесат своя удар, след като Пареха още в 9-та минута даде аванс на своите. След гола севилци имаха още едно или две положения, в които можеха да удвоят резултата, но това не се случи.

Ювентус се посъвзе от шока и не без помощта на рефера Марк Клатънбърг, успя да обърне нещата в своя полза. В 36-та минута Франко Васкес бе пратен принудително под душовете, след пресилен втори жълт картон. В края на полувремето, отново спорно решение на съдията даде право на Ювентус да изпълни дузпа.

Зад топката застана Клаудио Маркизио, който не пропусна и изравни резултата, давайки ценно психологическо предимство на "Старата госпожа" за втората част.

Въпреки че бяха с човек по-малко, Севиля затваряше отлично празните пространства и не даваше почти никакви шансове на гостите. Ювентус нямаше идея как да пробие този защитен вал. Все  пак в герой за тима на Алегри се превърна Бонучи, който в 84-та минута вкара за 1-2, а Марио Манджукич оформи крайния резултат от 1-3 в продължението на срещата.

Резултатът дава отлични шансове на Ювентус за първото място в групата, след като "бианконерите" се изправят срещу Динамо Загреб в Торино, докато на Севиля им трябва минимум точка, за да си осигурят място на 1/8 финалите при гостуването на Лион.