Рома показа характер и обърна Дженоа

Рома се наложи като гост над Дженоа с 2-3 в мач изпълнен с драма и обрати.

"Вълците" успяха да спечелят важни три точки, които ги задържаха на два пункта под Наполи, два мача преди края на сезона в Серия А.

В самото начало на двубоя, Мохамед Салах откри резултата за столичани, но гостите не можаха да се възползват от ранното предимство. В 13-та минута Тасхидис възстанови равенството, което се запази до края на полувремето.

Втората част започна с по-чисти възможности за гол за "грифоните", но домакините не можеха да намерят правилния път към вратата на Счесни. В 65-та минута Дженоа направи пълен обрат след гол на Паволети.

Появилият се в игра Франческо Тоти, отново трябваше да влезе в ролята на герой за своите. Ветеранът изпълни прецизен пряк свободен удар, с който изравни резултата в 77-та минута. Три минути преди края на редовното време, намиращия се в отлична форма Ел Шарауи оформи крайния резултат от 2-3.

Въпреки измъчената победа, Рома остана залепена за Наполи, които не сбъркаха у дома срещу Аталанта и спечелиха с 2-1. Така битката за второто място даващо право на директно участие в групите на Шампионската Лига ще се реши в последните два кръга на сезона.