Предпазлив Лудогорец поглежда към европейска пролет

Снимка: ludogorets.com

Лудогорец и Базел завършиха при нулево равенство, резултат който изпрати българския отбор на третата позиция в група "А", изпреварвайки именно швейцарците, поради отбелязания на чужд терен гол, когато двата отбора завършиха 1-1 на "Санкт Якоб Парк".

Лудогорец изигра срещата под строга дисциплина и тактическа постройка, която определено лиши "зелените" от блясъка в играта им, но изпълни поставената цел. Липсата на Марселиньо, се оказа пагубна във фаза атака, като "орлите" не успяха да създадат  нито едно чисто голово положение.

Базел също подходи страхливо в мача, като гостите внимаваха изключително в дефанзивен план, да не бъдат допуснати грешки, които да позволят на бързите Кафу и Мисиджан, да накажат стража Вацлик.

Единственото по-чисто положение през първата част се откри пред Зуфи, който стреля силно от въздуха, но Стоянов се намеси отлично. През второто полувреме нещата на терена не се промениха особено. Двата отбора влагаха максимална концентрация да не допуснат грешки в защита и рядко поемаха рискове в предни позиции.

Все пак Базел бе отборът, който търсеше по-усилено гола и беше близо до него в 76-та минута, когато Елионуси бе изпуснат от бранителите сам срещу Владислав Стоянов, но вратарят с поредната си отлична намеса, запази вратата си суха.

В другия двубой от група "А", Арсенал и ПСЖ също завършиха при равен резултат, като това прави последните срещи  в групата от огромно значение и за четирите отбора за тяхното класиране. Лудогорец ще продължи напред в Лига Европа, независимо от постигнатия резултат в Париж,  ако Арсенал успее да вземе гостуването си на Базел