ПСЖ взе важно предимство пред Арсенал в битката за спечелването на група А

Снимка: Sky Sports

Арсенал и ПСЖ завършиха 2-2 на "Емирейтс", което остави англичаните на втората позиция, мач преди края на груповата фаза. Арсен Венгер трябва да разчита на издънка на ПСЖ в домакинството си на Лудогорец и успех при гостуването на Базел, за да стане Арсенал първи в групата.

Срещата не започна добре за "артилеристите", които се озоваха в ролята на изоставащи в 18-та минута, след като Блес Матюиди намери с успореден на гол линията пас Кавани, а за уругваеца остана само да добута топката в мрежата на Оспина.

Едва в продължението на срещата Арсенал изравни от дузпа. Криховях фаулира Санчез, което доведе до наказателния удар, а зад топката застана Жиру, който не сгреши и изравни резултата.

Второто полувреме ще се запомни  с два автогола и за двата отбора. Първо ПСЖ можеше да поведе отново в резултата, но изстрел на Лукас Моура от пряк свободен удар срещна напречната греда в 54-та минута.

Малко по-късно Верати си отбеляза нелеп автогол. Италианецът извърши едно от типичните си нарушения в центъра на терена, заради което получи жълт картон, който го вади от мача с Лудогорец. След изпълнението на това нарушение, се стигна до поредица от рикошети, като последният бе фатален от крака на Верати и Арсенал успя да поведе.

В 77-та минута изстрел с глава на Моура изглеждаше като рутинно спасяване, но Алекс Уайоби реши да чукне топката с глава и тя излъга Оспина за да се оформи крайния резултат от 2-2.