Барселона с рутинна победа в Шотландия

Снимка: Mirror

Селтик посрещна Барселона в предпоследен мач от група С, в който се надяваше да измъкне нещо от каталунския гранд, за да запази шансове за продължаване в турнира на Лига Европа на пролет.

Тимът на Брендън Роджърс обаче имаше нелеката задача да се справи с аржентинската звезда на "блаугранс" Лионел Меси, който отново блестеше по терена. Именно Меси отбеляза в 24-та минута, след като получи отличен извеждащ пас от Неймар и без да се бави стреля в долния десен ъгъл, за да открие резултата.

През втората част Муса Дембеле получи отличен шанс, оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава бе много слаб и право в ръцете на вратаря. Този пропуск се оказа фатален, защото малко по -късно Барселона получи правото да изпълни дузпа.

Зад топката застана Лионел Меси и оформи крайния резултат от 0-2 в 55-та минута. До края на срещата Суарез уцели гредата, а Меси можеше да отбележи хеттрик.

Победата означаваше първо място за Барселона в група С, а с оглед на равенството в Гладбах между Борусия и Манчестър Сити, "гражданите" също продължават на 1/8 финалите, а "жребчетата" ще участват в Лига Европа за сметка на загубилия Селтик.