РБ Лайпциг увеличи аванса си на върха

РБ Лайпциг се утвърди на първото място в Бундеслигата след разгром над Фрайбург с 1-4 като гост. Победата увеличи преднината на новаците на 6т. пред втория Байерн Мюнхен, който ще се изправи в следващата си среща на "Алианц Арена" срещу Байер Леверкузен.

Още през първата част, РБ Лайпциг  реши нещата в своя полза. Гол на Кейта във 2-та минута изведе напред в резултата гостите. В 15-та минута обаче Флориан Нийдерлехер отбеляза с глава и изравни, оползотворявайки отлично центриране на Щенцел.

Тимо Вермер(21,35) с две попадения до края на полувремето предопредели крайния победител в двубоя. Головете на  нападателя от началото на сезона вече са 7, колкото станаха и поредните победи на неговия отбор.

През второто полувреме доминацията на Лайпциг продължи. Нов техен гол беше отменен поради засада, а изстрел на Забицер бе спрян от гредата. Въпреки всичко, в 79-та минута логичното се случи и Забицер отбеляза за крайното 1-4.