Надпреварата в Англия започна, Сити вече е водач.

Снимка: Zing News

Манчестър Сити излезе временно на върха в Премиър Лийг, побеждавайки с 1-2 Бърнли. И двата гола за "гражданите" бяха дело на Серхио Агуеро, докато за домакините се разписа Дийн Марни.

Хосеп Гуардиола бе направил някои промени в състава си, като очевидно бе дал почивка на Кевин де Бройне и Давид Силва, а в стартовия състав отново започна като титуляр в първенството Яя Туре, както и Нолито.

Противно на очакванията, Бърнли поведе в 14-та минута след попадение на Марни. Сити опитаха да отвърнат на предизвикателството, но трудно стигаха до голови положения. Все пак в 36-та минута Агуеро бе най-съобразителен при разбъркване след корнер и изравни.

През втората част гостите тръгнаха да печелят двубоя. След час игра Агуеро вкара втория си гол в срещата и 10-ти в първенството, оформяйки и крайния резултат от 1-2. Защитата на Бърнли отново не се ориентира при меле, от което последва пас на Фернандиньо към Кун, за да се стигне до победния гол на "небесно-сините".

Успехът изкачи временно Сити на върха в класирането с актив от 30т., с две повече от Челси и с три повече от Ливърпул, като и двата отбора играят днес. "Сините" приемат Тотнъм в лондонско дерби, докато Ливърпул е домакин на Съндърланд.