Челси спъна Тотнъм, а в Лестър вече празнуват

Историческа вечер! Висшата Лига има своя шампион, който ще триумфира с купата за първи път в своята история.

Тотнъм се издъни на "Стамфорд Бридж", завършвайки 2-2 и Клаудио Раниери и неговия отбор останаха недостижими на върха два кръга преди края на сезона, водейки със седем точки пред "шпорите".

Лондонското дерби донесе изобилие от емоции, както на терена, така и извън него. Гостите успяха да нанесат първи своя удар, използвайки своето оръжие Хари Кейн. Голмайсторът преодоля Бегович в 35-та минута и Маурисио Почетино имаше поводи за оптимизъм. Тотнъм удари още веднъж преди края на полувремето, като Сон се разписа, за да удвои аванса на гостите.

Челси показа характер и успя да се върне в мача след гол на Гари Кейхил в 58-та минута. Надеждите за титла на "шпорите" угаснаха в 83-та минута, когато Еден Азар вкара изключително красив гол, за да изравни резултата и да хвърли в плач феновете на Тотнъм.