Байерн Мюнхен макар и трудно, пречупи Леверкузен

Снимка: Goal.com

Байерн Мюнхен успя да измъкне измъчена победа срещу "аспирините", побеждавайки с 2-1 на "Алианц Арена". Головете за баварците отбелязаха Тиаго Алкантарта(30) и Матс Хумелс(56), докато за гостите точен бе Хакан Чалханоглу(35).

Срещата започна с положение пред вратата на Мануел Нойер, но изстрела на Мехмеди премина в страни от целта. Постепенно Байерн наложи натиск и създаде положения за гол.

Намиращият се в потресаващо слаба форма Томас Мюлер, който няма гол за своя тим от началото на сезона в Бундеслигата, опропасти в 9-та минута изгоден шанс за гол.

В 30-та минута Байерн Мюнхен поведе в резултата, след като Бернд Лено се намеси при силен удар извън границата на наказателното поле, който бе отправен от Лам, но избитата топка попадна на главата на Алкантара, а за испанецът остана само да я чукне във вратата.

Радостта на домакините не изтрая дълго. Пет минути след като инкасираха попадение, Байер Леверкузен отговориха по перфектен начин, след отлична атака. Юлиан Бранд направи двойно подаване с Чалханоглу, а последният не остави шанс на Нойер, изравнявайки резултата.

През втората част Матс Хумелс засече центриране от корнер с глава, за да отбележи за 2-1, гол който се оказа и последен в срещата. До края на двубоя появилият се на терена Кевин  Фоланд прехвърли Нойер, но Хавиер Мартинес му попречи да насочи топката към вратата играейки с ръка, като това не бе забелязано от съдиите.

След победата баварците стопиха аванса на РБ Лайпциг на 3т., а Байер Леверкузен е 9-ти с 16т. от 13 кръга.