Челси си върна първото място, след успех над Тотнъм

Снимка: Sky Sports

Челси спечели лондонското дерби срещу Тотнъм с 2-1, след като трябваше да направи пълен обрат в резултата. "Шпорите" поведоха на "Стамфорд Бридж" с гол на Ериксен в 11-та минута, но попадения на Педро(45) и Моузес(51) донесоха победата на домакините.

Първото полувреме Тотнъм изненадващо имаше превес на терена и надигра своя съперник. Гол на Хари Кейн бе отменен в началото на срещата заради засада, но малко след това Ериксен опъна мрежата  зад Куртоа като даде преднина на своите в резултата.

Когато по всичко изглеждаше, че "шпорите" ще се приберат с гол аванс на почивката, страхотен изстрел на Педро намери целта в 45-та минута и върна Челси в мача в най-подходящия момент.

Отборът на Конте нанесе решаващия си удар в самото начало на втората част, след като перфектен пас на Диего Коща премина цялото наказателно поле на противника, без да бъде пресечен, намирайки непокрития Виктор Моузес, който прати топката в мрежата за 2-1.

До края на дербито Челси постепенно започна да затваря срещата, не оставяйки никакви шансове на Тотнъм да създаде нещо опасно. "Сините" нанесоха първо поражение на Маурисио Почетино и неговите възпитаници във Висшата Лига, постигайки 7-ми пореден успех, но поредицата им шест поредни сухи мрежи приключи след гола на Кристиян Ериксен.

Триумфът върна Челси на върха с актив от 31т., като преследвачите Манчестър Сити и Ливърпул имат по 30т., след като също постигнаха победи в своите двубои срещу Бърнли и Съндърланд.