Роналдо покори поредния си рекорд в кариерата.

Снимка: Goal.com

Кристиано Роналдо постигна впечатляващ рекорд, след трудния успех на Реал Мадрид над Спртинг Хихон с 2-1. CR7 отбеляза и двата гола в срещата, което спомогна за новото  му постижение.

Роналдо се превърна в първия футболист в историята, който успява да отбележи 50 гола в 6 поредни календарни години.  Неговите две попадения успяха да закръглят сметката му на 150 гола на "Бернабео" в Ла Лига.

Победата над Спортинг Хихон обаче не беше никак лека под сипещия се дъжд над Мадрид. Роналдо изведе домакините напред в резултата още в 5-та минута след точно изпълнена дузпа, а в 18-та удвои аванса на "кралете" след асистенция на Начо.

Спортинг Хихон намали изоставането си в 35-та минута след гол на Карлос Кармона. Гостите можеха и да отмъкнат нещо от именития си съперник в 78-та минута, когато Кейлор Навас спаси дузпа на Чоп и съхрани трите точки от мача.

Реал Мадрид остава непобеден в Ла Лига, като вече има преднина от 7т. пред Барселона, като до сблъска с "каталунците" остава една седмица.