Дженоа върна интригата в Серия А, след бой над Ювентус

Снимка: goal.com

Дженоа триумфира над шампиона Ювентус на своя "Стадио Луиджи Ферарис" с 3-1. Две попадения за "грифоните" отбеляза сина на Диего Симеоне - Джовани Симеоне(3,13), който бе замесен и в третото попадение за своя отбор, но в крайна сметка то бе записано като автогол на Алекс Сандро(29). Почетният гол за "бинконерите" бе дело на Пянич(82).

Дженоа нанесе първият си удар още в 3-та минута, когато Джовани Симеоне наказа Буфон. Симеоне младши се разписа десетина минути по-късно отново, получавайки асистенция от Дарко Лазович. Така за  половин час игра, резултатът набъбна на 3-0, а рикошет в крака на Сандро принуди Буфон да извади топката за пореден път от своята врата.

След пълното фиаско, което претърпяха през първото полувреме, през втората част "бинконерите" не успяха да се върнат в срещата дори и след влизането на Игуаин в игра. Все пак в 82-та минута Миралем Пянич от пряк свободен удар оформи крайното 3-1.

Загубата позволи на Милан да запази разлика от 4т. зад Юве, а ако Рома успее да вземе своето домакинство на "Олимпико" срещу Пескара, също ще съкрати изоставането си на четири пункта.