Манчестър Юнайтед отново стъпи на криво в първенството.

Снимка: Mirror

Издънките на "червените дяволи" и под ръководството на Жозе Моуриньо нямат край. Пред собствена публика, Манчестър Юнайтед не успя да победи Уест хям, завършвайки 1-1.

Още във 2-та минута "чуковете" поведоха в резултата след попадение на Диафра Сакхо. Нападателят засече центриране на Димитри Пайе от свободен удар, като бе изтърван от Златан Ибрахимович.

Шведът обаче се реваншира за разконцентрираната си игра в защита и в 21-та минута се озова в прегръдките на своите съотборници, изравнявайки резултата. Ибра получи страхотен пас от Погба, за да възстанови равенството.

Жозе Моуриньо пък бе пратен да догледа мача от трибуните на "Олд Трафорд", след като изяви бурно претенциите си срещу рефера Мос. До края на полувремето, домакините не успяха да реализират открилите им се шансове за гол и трябваше да търсят победата през втората част.

Началните минути на второто полувреме, не донесоха нужните положения за гол и Уест Хям не бяха притеснени достатъчно, за да допуснат грешка, която да се окаже фатална. Това предизвика двойна смяна в Юнайтед, като в игра се появиха Уейн Рууни и Михтарян, на мястото на Хуан Мата и Рашфорд.

Резервите раздвижиха играта на "червените дяволи", но те така и не можеха да достигнат до така ценния втори гол. Михтарян уцели греда, а след това Лингард опъна мрежата зад Рандолф, но младокът бе в положение на засада.

Загубата на нови точки отдалечи отбора на Моуриньо значително от лидерите в класирането. "Червените дяволи" изостават от водача Челси с 11т., а от градския съперник Сити и кръвния враг Ливърпул с 10т.

Това бе 4-то поредно домакинско равенство в първенството, като преди Уест Хям, "червените дяволи" се провалиха в опита да вземат победата срещу Арсенал(1-1), Бърнли(0-0) и Стоук Сити(1-1), а към негативните резултати на "Олд Трафод" през сезона, трябва да добавим и загубата допусната от Манчестър Сити с 1-2.