ПСЖ измъкна дербито с Лион

Снимка: YouTube

ПСЖ взе много важни 3т. в гостуването си на Олимпик Лион, побеждавайки "хлапетата" с 1-2. Двата гола за парижани наниза Едисон Кавани, отговаряйки по отличен начин на своите критици, а почетното попадение за Лион бе дело на Валбуена.

През първото полувреме гостите контролираха събитията на терена и само късметът помогна на Лион да избегне гола в началните минути на срещата, когато положения се откриха пред Лукас Моура, Серж Орие и Тиаго Мота.

Все пак, след половин час игра напрежението в състава на Олимпик Лион си каза думата и неразчетена намеса на бранител на домакините доведе до отсъдена дузпа. Зад топката застана Кавани и уругваецът не сбърка, за да изведе Парис Сен Жермен напред в резултата в 30-та минута.

Началото на второто полувреме обаче започна по отличен начин за "хлапетата". Изстрел на Рафаел да Силва рикошира в гредата, но топката попадна във Валбуена, който не се поколеба да я прати във вратата и да възстанови равенството.

Голът вдъхнови Лион и те се опитаха да се възползват от психологическото предимство, което получиха след ранното изравняване, като натиснаха своя опонент.

За съжаление на феновете на домакините обаче, пропуски на Александър Лаказет и Набил Фекир лишиха Лион от заслужено второ попадение. Шампионите се посъвзеха след гола от съблекалнята, който инкасираха и на свой ред отговориха с попадение на Кавани, което бе отменено поради засада в 65-та минута.

В 81-та минута обаче засада нямаше и уругваецът оформи крайното 1-2, доближавайки ПСЖ на 1т. от водача Ница, който направи изненадващо реми като домакин на Бастия, събирайки 33т.