Барселона получи съдийско рамо, за да се спаси в Сан Себастиан.

Барселона извади сериозен късмет на "Аноета", където няма победа вече 10 години, но освен късмета, помощ на "каталунците" оказа и един от реферите на страничната линия.

Реал Сосиедат определено трябва да съжаляват за изпуснатата победа и могат да се чувстват до известна степен ощетени, заради несправедливо отменен напълно редовен техен гол.

През първото полувреме баските тотално надиграха своя опонент, като футболистите на Барселона не знаеха какво се случва по терена. Два изстрела на Чаби Прието с глава можеха да изведат домакините напред в резултата, но това не се случи. Удар от дистанция на Микел Оярсабал също можеше да навести мрежата на Тер Щеген, но мина в страни от целта.

Барса едва в края на първото полувреме успя да отправи много неточен изстрел зад границата на наказателното, чийто автор бе Луис Суарез. Втората част започна малко по-оптимистично за гостите. Неймар стреля много опасно от пряк свободен удар, но стражът на Сосиедат успя със сетни сили да избие топката.

Баските успяха да материализират преимуществото си в  53-та минута. Карлос Вела се възползва от груба грешка на Масчерано, но стреля много слабо и Тер Щеген изби, но за негов мал шанс на главата на Вилиан Жозе, който реализира за 1-0.

Пет минути по-късно "блаугранс" се върна в мача след отлично проведена атака. Неймар проби и намери в наказателното поле Меси, а за аржентинеца не представляваше трудност да реализира.

В 77-та минута бе най-скандалният момент. Карлос Вела шутира силно и топката се отби в напречната греда, а дотичалия Хуанми я довкара във вратата. Голът бе отменен поради засада, която от повторенията ясно се видя, че такава не съществуваше. До края на срещата отново гредата помогна на Барселона, като този път страничният стълб бе приятел на Тер Щеген, след нов изстрел на Вела.

Равенството остава Барселона на 6т. от лидера Реал Мадрид, като в следващия кръг двата отбора ще се сблъскат в "Ел Класико". Реал Сосиедат пък заема 5-та позиция в класирането на  1т. от зона Шампионска Лига и Атлетико Мадрид.