Интер излезе победител, след голово шоу с Фиорентина

Интер победи Фиорентина в последния мач от 14-тия кръг в Серия "А". "Нерадзурите" се наложиха с 4-2, като трябваше да треперят до самия край на срещата, за да си осигурят победата.

Не бяха изминали и три минути, когато Брозович изведе домакините напред в резултата, след перфектно насочен изстрел от границата на наказателното поле, който рикошира леко в горната греда и влетя във вратата. Хърватинът отпразнува гола си, подобно на Кристиано Роналдо, срещу Атлетико Мадрид.

В 6-та минута "нерадзурите" удвоиха преднината си. Перишич нахлу в пеналата и пусна успореден на голлинията пас. Татарушано се намеси колебливо и отклони топката в краката на Кандрева, а за италианския национал не представляваше проблем, да я вкара в опразнената врата.

Интер успя да направи авансът си класически преди да бяха изминали и 20 минути.  Мауро Икарди(19) бе изведен отлично зад гърба на отбраната, след което навързва двама бранители на "виолетовите" и отбеляза за 3-0.

Фиорентина успя все пак да върне едно попадение до почивката, като негов автор бе Никола Калинич в 37-та минута. За ужас на Пауло Соуса, точно когато неговият отбор бе изравнил играта, в самия край на първото полувреме, капитанът на гостите Гонсало Родригез бе изгонен с директен черен картон за нарушение срещу Икарди, като решението на арбитъра бе меко казано спорно.

През втората част "виолетовите" излезнаха много по-мотивирани и по нищо не личеше, че са в намален състав. При една от опасните им атаки, се стигна до ново попадение дело на Йосип Иличич в 62-та минута.

В добавеното време на срещата все пак Икарди вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат от 4-2. Благодарение на победата, Интер измести Фиорентина в класирането и се нареди на 8-ма позиция с 21т., а гостите остават 9-ти с 20т., но и с мач по-малко.

В другия двубой от Серия "А", Наполи направи грандиозна издънка на "Сан Паоло", завършвайки 1-1 със Сасуоло. Лоренцо Инсиние вкара за 1-0 в 42-та минута, но в 82-та Грегъри Дефрел изравни резултата.