Ливърпул е на полуфинал за Купата на Лигата

Ливърпул победи Лийдс с 2-0 и се класира за полуфинал на Купата на Лигата. Двубоят започна с едноминутно мълчание, в памет на загиналите футболисти на Чапекоензе, чийто самолет се разби край Меделин.

Юрген Клоп заложи предимно на юноши в състава си и на играчи, които рядко попадат сред титулярите. Първото полувреме премина без сериозни опасности и пред двете врати и логично отборите се прибраха на почивка при нулево равенство.

Втората част бе далеч по-интересна, след като Рууф уцели греда за Лийдс, а после негов изстрел трябваше да бъде спасяван от Миньоле. Ливърпул също бе спрян от гредата, след удар на Жоржиньо Вайналдум.

В 76-та минута, Дивок Ориги изведе "мърсисайдци" напред в резултата, а пет минути по -късно Бен Уудмън записа името си  в историята на клуба, реализирайки за 2-0. 17-годишният уелсец се превърна в най-младият футболист на Ливърпул, който се разписва с червената фланелка, като Уудмън измести не кой да е, а Майкъл Оуенв тази класация.

В другата срещата, която се изигра, Хъл Сити преодоля Нюкясъл след изпълнение на дузпи. В редовното време срещата завърши при нулево равенство, а в продълженията и двата отбора си размениха по един гол. При дузпите "тигрите" бяха по -точни реализирайки 3, докато Нюкясъл вкара само един път от четири опита.