Лудогорец обърна Левски и вече гледа от високо.

Снимка: ludogorec.net

Лудогорец постигна шампионски обрат над Левски, побеждавайки "сините" с 2-1 на "Лудогорец Арена". Въпреки че на полувремето разградчани изоставаха с гол на Бабатунде Адениджи в 6-та минута, то с попадения на Вандерсон(70) и Марселиньо(81), "орлите" обърнаха резултата.

През първото полувреме гостите стояха много добре на терена, като още в самото начало наказаха грешка на Козмин Моци,  като румънеца се размина с коженото кълбо, изтървавайки  Аденидже, а нападателят от малък ъгъл стреля и наказа Владислав Стоянов, който не се намеси никак убедително.

В 23-та минута Аниете отбеляза нов гол за "сините", но той бе отменен справедливо заради засада. Роман Прохазка пък застраши опасно вратата на Стоянов, но ударът му с глава не попадна в целта. За Лудогорец Кафу и Мисиджан пропиляха най-изгодните положения.

През второто полувреме промяната настъпи с влизането в игра на Марселиньо. Халфът се възстанови от контузия и с появяването си на терена раздвижи играта на своите. В 70-та минута Вандерсон надскочи Веско Минев и с глава изравни резултата след центриране на на Натанаел.

В 81-та минута Вандерсон асистира на Марселиньо, който с глава вкара топката за втори път във вратата на Йоргачевич и оформи крайното класиране от 2-1. След победата, "зелените" са еднолични лидери, отваряйки солидна разлика от 9т. пред Левски.