Зидан младши дебютира с гол

Реал Мадрид очаквано продължи напред в в турнира за Купата на Краля, като се наложи и в реванша над третодвизионния Културал Леонеса с 6-1. В първия двубой като гости, "лос бланкос" триумфираха след 1-7 и с общ резултат от 13-2, продължават напред в надпреварата.

Логично Зинедин Зидан бе спестил силите на големите звезди с оглед наближаващото "Ел Класико" и шанс за изява получиха много от момчетата изявяващи се във втория отбор и тези, които получават по-рядко шанс за изява сред титулярите.

Мариано Диас(1,4,87) заби хеттрик, а с голове се отчетоха и Хамес Родригес(23), както и синът на Зизу - Енцо Зидан, който се разписа с премерен удар от границата на наказателното поле в 63-та минута, докато в продълженията на срещата - Сесар Моргадо си отбеляза автогол. Почетното попадение за гостите бе дело на Йерай в края на първата част.

Реал Мадрид продължава без загуба от началото на сезона, класирайки се за 1/8 финалите на "Копа дел Рей". Треньорът на "Кралският Клуб" пък може да се гордее със сина си Енцо Зидан, който успя да дебютира в първия отбор с гол и доказа, че да носиш името Зидан на гърба на фланелката, си остава марка във футбола.