Манчестър Юнайтед се реабилитира пред феновете.

Снимка: Sky Sports

Манчестър Юнайтед си отмъсти на "чуковете" за откраднатите точки през изминалия кръг в първенството и ги разби с 4- 1 на "Олд Трафорд". Златан Ибрахимович и Антони Марсиал бяха героите за "червените дяволи", отбелязвайки по две попадения.

Още във 2-та минута, триходова комбинация между Рууни, Михтарян и Ибрахимович доведе до откриването на резултата от шведа. След попадението, домакините можеха да удвоят аванса си, но пропуски на Ибра и Марсиал, попречиха това да стане факт.

Противно на всички очаквания, Уест Хям изравни резултата в 35 -та минута с гол на Ашли Флетчер, който се оказа и последен до почивката. В началото на второто полувреме, Юнайтед отново дръпна с гол аванс. Хенрих Михтарян записа втората си асистенция в двубоя, а Антони Марсиал се озова в прегръдките на своите съотборници.

Отново младият французин бе точен в 62-та минута, след асистенция на Антонио Валенсия, за да убие интригата в двубоя. До края на срещата в игра се появи Бастиан Швайнщайгер, който не бе помирисвал терен 255 дни. В продължението Ибрахимович оформи и крайния резултат от 4-1.

Жребият размина Ливърпул и Юнайтед на полуфинала, като "червените дяволи" ще срещнат Хъл Сити, докато Ливърпул ще се изправи срещу сензационно отстранилия Арсенал - Саутхямптън.