Севиля e по пътя към защита на трофея

Шахтьор Донецк и Севиля не излъчиха победител, завършвайки 2-2.

Домакините стартираха кошмарно, регистрирайки гол още в началните минути на двубоя, като Витоло откри резултата. Украинците обаче се съвзеха от ранния шок и успяха да сътворят пълен обрат. В основата на двата гола бе бразилецът Марлос, който изравни резултата в 23-та минута, а в 35-та асистира на Степаненко,който с глава реализира за 2-1.

През второто полувреме двата отбора имаха своите положения, но никой не успя да се възползва от създадените ситуации. Севиля, губейки в резултата беше по - активния отбор, който търси гола. Упоритостта им бе възнаградена в 81-та минута, когато Гамейро бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Витоло. До края на срещата, гостите можеха да грабнат и победата, но отново мерникът им изневери.

Севиля гони трета поредна титла в Лига Европа. Трофеят ще е от още по - голямо значение за тима, защото би им осигурил място в Шампионската Лига.