Байерн Мюнхен отново е водач в Германия

Снимка: Goal.com

Байерн Мюнхен се изкачи временно на първото място в Бундеслигата. Баварците спечелиха гостуването си на "Опел Арена" срещу Майнц 05 с 1-3, като шампионите направиха пълен обрат в двубоя.

До 21-та минута зрителите се насладиха на цели три попадения. Първо Джон Кордоба се възползва от грешка на Хави Мартинез и с клиничен удар откри резултата в 4-та минута.

Байерн Мюнхен отговори светкавично. В 8-та минута Ариен Робен намери Робърт Левандовски и баварците успяха да изравнят. В 21-та минута центриране на Томас Мюлер хвана неподготвена отбраната на Майнц 05 и Робен останал напълно непокрит в наказателното поле, засече с глава за 1-2.

През второто полувреме домакините опитаха да атакуват по-често, търсейки изравнителен гол, а Байерн чакаше на контраатака. Положенията бяха малко и пред двете врати, но все пак в добавеното време, Робърт Левандовски вкара втория си гол в мача от отлично изпълнен пряк свободен удар.

Баварците са временни водачи в класираните, събирайки 30т., колкото имат и РБ Лайпциг, които ще играят в следващата си среща срещу намиращия се във възход Шалке 04.