Юве спря победният ход на бергамаските

Снимка: juventus.com

Ювентус победи Аталанта в първия двубой от 15-тия кръг в Серия "А" с  3-1. Головете за "бианконерите" отбелязаха - Алекс Сандро(15), Даниеле Ругани(19) и Марио Манджукич(64), докато за Аталанта, Ремо Фрюлер реализира почетният гол в 82-та минута.

Въпреки сериозните проблеми, пред които бе изправен в дефанзивен план Масимилиано Алегри, след като - Дани Алвеш, Андреа Бардзали и Леонардо Бонучи са аут поради травми до края на годината, то головете през първата част дойдоха изненадващо от други двама, на които бе възложена играта в защита.

Първо Алекс Сандро наказа гостите в 15-та минута, а в 19-та Даниеле Ругани засече с глава центриране на Миралем Пянич и резултатът на "Ювентус Стейдиъм" набъбна до 2-0.  Аталанта не успя да направи нищо интересно през първата част и трябваше да се прибере на почивка с два гола пасив.

През второто полувреме Юве не даде отново никакъв шанс на своя противник. Сериозното преимущество на "Старата Госпожа" бе материализирано и с трети гол, чийто автор стана Марио Манджукич в 64-та минута.

Все пак бергамаските стигнаха до почетно попадение чрез Ремо Фрюлер(82), но определено не оправдаха очакванията за оспорвана битка и много труден мач на Ювентус според специалистите.

Победата увеличи преднината на върха на Юве на 7т. пред Милан и Рома, а Аталанта е 6-ти с актив от 28т., колкото има и Наполи на петата позиция в класирането. Загубата означаваше и край на победната серията на отбора от Бергамо, който постигна впечатляващите 8 победи и 1 равенство в последните си 9 срещи в първенството, а към тях може да прибавим още един успех и за Купата на страната.