Виляреал удари Ливърпул в края и гледа към финала в Базел

"Жълтата подводница" победи Ливърпул с 1-0, като гола отбеляза Адриан Лопес, във втората минута на добавеното време на срещата.

Първото полувреме представи на зрителите тактическата постановка на двамата треньори. Предпазлива игра, която логично не доведе до опасности за отбелязване на гол. Джо Алън имаше най - чистото положение за гостите, озовавайки се непокрит на дузпата, където засече центриране на Адам Лалана, но стреля право в ръцете на вратаря.

Втората част започна обещаващо. Звездата на Виляреал - Седрик Бакамбу отправи опасен изстрел с глава, но за късмет на Миньоле, топката се отби в страничния стълб. За съжаление това беше само епизод, който не промени много изявите и на двата отбора и мачът навлезе в познатото си русло. То бе нарушено в 65-та минута от нова греда, но този път за Ливърпул. Фирминьо получи топката в наказателното поле и стреля, но Асенхо отклони и топката се чукна в страничния стълб.

В самия край на срещата мачът стана интересен. Първо Бакамбу успя да получи в коридор напредна и стреля прецизно в ъгъла, но Миньоле показа блестящ рефлекс и изби в корнер. Именно след неговото изпълнение, Морено открадна една топка в центъра на терена, направи много бърз рейд и вместо да подаде към непокрития Ибе, реши да стреля и топката излетя в аут.

Виждаше се, че двете нули няма как да бъдат нарушени, но домакините опровергаха очакванията. Много бърза контраатака, в основата, на която бе Денис Суарес се рагърна и хвана "мърсисайдци" неподготвени. Суарес пусна успореден пас към Адриан Лопес, който на празна врата нямаше как да сгреши и прати Виляреал на "Анфийлд" с отличен турнирен резултат.