Страхотен Лудогорец бе на крачка от успеха в Париж

Снимка: FourFourTwo

Липса на късмет, лиши Лудогорец от историческа победа на "Парк де Пренс", но въпреки малшанса, "орлите" полетяха към 1/16 финалите на Лига Европа след 2-2 срещу ПСЖ. Головете за Лудогорец бяха дело на: Върджил Мисиджан(15) и Вандерсон(69), докато за парижани се разписаха - Едисон Кавани(61) и Анхел ди Мария(90+2)

През първата част домакините можеха да открият резултата още в 8-та минута. Силен изстрел от дистанция на Лукас Моура бе избит неубедително от Стоянов, а притичалият Кавани стреля моментално към вратата, но тогава българският страж спаси и топката излезе в корнер.

В 15-та минута "Парк де Пренс" утихна. Центриране на Натанаел намери непокрития Върджил Мисиджан, който с глава разстреля Ареола и изведе напред в резултата "орлите".

Домакините опитаха да организират натиск и да изравнят резултата, но единственото, до което стигнаха бе изобилие от корнери пред вратата на Лудогорец, като от тях последваха изстрели с глава на Маркиньос и Тиаго Силва. При едно от изпълненията на корнер, в 35-та минута Тиаго Силва можеше да изравни резултата, но ударът му с глава срещна гредата.

Началото на второто полувреме донесе нова порция от корнери пред вратата на Владислав Стоянов, от които не последва нищо интересно. В 61-та минута Марселиньо сбърка при изнасянето на топката дълбоко в своята половината. Ди Мария се възползва от грешката и центрира  в наказателното поле, където Сисиньо не изчисти добре коженото кълбо. Едисон Кавани се ориентира по отличен начин и с атрактивно изпълнение изравни резултата.

Парижани не успяха да се възползват от изравняването, за да нанесат нов удар на своя противник. Случи се точно обратното. Кафу  открадна топката от Маркиньос, след което асистира на Вандресон за 1-2 в 68-та минута.

Двубоят отиваше към исторически успех на Лудогорец, но в продължението на срещата, Хесе асистира към непокрития в наказателното поле Анхел Ди Мария, за да се стигне до крайния резултат от 2-2.

В другата среща от група "А", Арсенал взе гостуването си на Базел с 1-4 и спечели първото място, а резултатът на "Санкт Якоб" класираше и разградчани в Лига Еврпа, независимо от развоя в Париж.

Лудогорец ще радва българските фенове и на пролет по европейските терени, когато "орлите" ще се състезават в елиминационната фаза на Лига Европа.