Арсенал смачка Базел и спечели групата, с помощта на Лудогорец

Снимка: Sky Sports

Хеттрик на Лукас Перес(8,16,47) и попадение на Алекс Уайоби(53), можеха да не бъдат достатъчни на Арсен Венгер и водения от него Арсенал за спечелването на група "А" от турнира на богатите.

"Артилеристите" се наложиха с 1-4 над Базел, но именно равенството на Лудогорец с ПСЖ, класира английския клуб на първа позиция в групата. Само за 16 минути, гостите успяха да дръпнат с два гола аванс в резултата. Новото попълнение Лукас Перес се разписа на два пъти през първата част, за да даде необходимия комфорт на своя тим до края на срещата.

В самото начало на второто полувреме, бившият играч на Депортиво Ла Коруня, оформи своя хеттрик, оползотворявайки асистенция на Алексис Санчез. Алекс Уайоби в 53-та минута оформи разгрома за швейцарците, които се нуждаеха минимум от точка, за да се доберат до третото място.

Единственото, до което Базел се добра, обаче бе почетното попадение на появилия се в игра Сейду Думбия в 78-та минута. Загубата на домакините и получилото се равенство между Парис Сен Жермен и Лудогорец, означаваше че евро участието на швейцарците приключва. за сметка на българският шампион, докато Арсенал получи коледния си подарък далеч преди Коледа, от тима на Георги Дерменджиев.