Борусия Дортмунд възкръсна в Мадрид и спечели група F

Реал Мадрид и Борусия Дортмунд изиграха поредния спектакъл помежду си, завършвайки 2-2 на "Сантиаго Бернабео". Резултатът бе достатъчен за гостите да останат на първа позиция в групата, а Реал трябва да се задоволи с второто място.

"Кралският клуб" удължи серията си без поражение на 22 мача от началото на сезона във всички турнири, но може определено да съжалява, след като пропиля аванс от два гола, допускайки изравняване в последните минути на срещата.

През първото полувреме, домакините контролираха събитията на терена през по-голямата част от времето. В 9-та минута комбинация между Роналдо и Бензема завърши с удар на французина, но той премина далеч от целта. В 28-та минута Дани Карвахал центрира по земя, а топката достигна до Бензема, който откри резултата.

Голът отвори "жълто-черните", които започнаха да поглеждат все по-често към вратата на Кейлор Навас. Най-голямата опасност за гостите дойде в края на първата част, когато Шурле стреля от пряк свободен удар, топката премина през стената, но стражът на "белите" с невероятен рефлекс, успя да отрази удара.

Второто полувреме започна така, както завърши първото. Борусия Дортмунд атакуваше, а "лос бланкос" прибрани в своята половина се бранеха. Страхотен пробив на Осман Дембеле завърши с удар покрай гредата на младока. Няколко секунди по - късно, Пулишич също проби по - фланга и върна топката в наказателното поле към Гонсало Кастро, но халфът не успя да уцели добре топката от чиста позиция.

Реал Мадрид отвърна с невероятен пропуск на Бензема, но малко по-късно нападателят се реабилитира и удвои преднината на своя отбор  в 53-та минута, след отлично центриране на Хамес Родригес и изстрел с глава.

"Жълто-черните" не се отчаяха от развоя на двубоя и продължиха да търсят своя момент, който не закъсня. Перфектно центриране получи Марсел Шмелцер, който не се полакоми и асистира към Обамеянг, за да се стигне до намаляването на резултата в 61-та минута.

До края на срещата и Реал и Борусия имаха своите шансове да вкарат, като по-фрапантните пропуски направиха домакините. Вайденфелер се наложи да спасява опасен изстрел на CR7 в корнер, след изпълнението на ъгловия удар, Карим Бензема стреля с глава и Марко Ройс изчисти топката от гол линията.

Нов пропуск на Марсело се натрупа в списъка на Реал Мадрид, а след няколко минути Кристиано Роналдо бе спрян от гредата. Неписаното правило, че ако не вкараш, ще ти вкарат влезе в сила  и в 88-та минута Обамеянг бе изтърван от Серхио Рамос, габонецът нахлу в наказателното поле и пусна пас към Ройс, който оформи крайния резултат от 2-2.